
Brilliante Sterling Silver 8mm Simulated Diamond Bezel 16" Necklace + 2" Extender Choice of Color
Brilliante Sterling Silver 8mm Simulated Diamond Bezel 16" Necklace + 2" Extender Choice of Color
Brilliante necklace with an 8mm simulated diamond bezel setting. Features a 16" chain plus 2" extender for adjustable length. Available in multiple colors. Durable and versatile for everyday wear.
| Country of Origin | China |
| Weight | 5.5g |
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Weight | 5.5g |
| Plating Type | Rhodium |
| Finish | Polished |
| Primary Stone | Simulated |
| Primary Stone Details | 1-8mm round simulated diamond |
| Total Stone Weight | 1.9g |
| Chain Length | 16+2" EXT NECKLACE |
| Clasp | Lobster claw |
Original: $74.99
-65%$74.99
$26.25More Images

Brilliante Sterling Silver 8mm Simulated Diamond Bezel 16" Necklace + 2" Extender Choice of Color
Brilliante necklace with an 8mm simulated diamond bezel setting. Features a 16" chain plus 2" extender for adjustable length. Available in multiple colors. Durable and versatile for everyday wear.
| Country of Origin | China |
| Weight | 5.5g |
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Weight | 5.5g |
| Plating Type | Rhodium |
| Finish | Polished |
| Primary Stone | Simulated |
| Primary Stone Details | 1-8mm round simulated diamond |
| Total Stone Weight | 1.9g |
| Chain Length | 16+2" EXT NECKLACE |
| Clasp | Lobster claw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brilliante necklace with an 8mm simulated diamond bezel setting. Features a 16" chain plus 2" extender for adjustable length. Available in multiple colors. Durable and versatile for everyday wear.
| Country of Origin | China |
| Weight | 5.5g |
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Weight | 5.5g |
| Plating Type | Rhodium |
| Finish | Polished |
| Primary Stone | Simulated |
| Primary Stone Details | 1-8mm round simulated diamond |
| Total Stone Weight | 1.9g |
| Chain Length | 16+2" EXT NECKLACE |
| Clasp | Lobster claw |

















