
Invicta Men's 40mm Pop Art Quartz Colorful Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC21J |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass, Enamel |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50More Images


Invicta Men's 40mm Pop Art Quartz Colorful Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC21J |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass, Enamel |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC21J |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass, Enamel |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |














