
Invicta Men's 41mm Speedway Quartz Chronograph Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 41 |
| Case Thickness (mm) | 12.1 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50More Images








Invicta Men's 41mm Speedway Quartz Chronograph Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 41 |
| Case Thickness (mm) | 12.1 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 41 |
| Case Thickness (mm) | 12.1 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |













