✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Invicta Men's 43mm Specialty Quartz Multifunction Goldtone Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD78 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.5" |
| Water Resistance | 50M |
Select Bezel Color
Select Dial Color
From $22.75
Original: $64.99
-65%Invicta Men's 43mm Specialty Quartz Multifunction Goldtone Bracelet Watch—
$64.99
$22.75More Images


Invicta Men's 43mm Specialty Quartz Multifunction Goldtone Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD78 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.5" |
| Water Resistance | 50M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD78 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.5" |
| Water Resistance | 50M |













