
Invicta Men's 40mm Pro Diver Quartz Camouflage Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC32 |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |
Original: $74.99
-65%$74.99
$26.25More Images



Invicta Men's 40mm Pro Diver Quartz Camouflage Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC32 |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI PC32 |
| Movement Country of Origin | Singapore |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 20 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 40 |
| Case Thickness (mm) | |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 200M |















