
Invicta Men's 43mm Specialty Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | 10.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Invicta Men's 43mm Specialty Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | 10.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 43 |
| Case Thickness (mm) | 10.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Brass |
| Wrist Size (fits up to) | 8.75" |
| Water Resistance | 50M |
















