
Invicta Men's 46mm Invicta Racing Quartz Multifunction Black Leather Strap Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Leather |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 46 |
| Case Thickness (mm) | 11.25 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Plastic, Skeleton, Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 30M |
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Invicta Men's 46mm Invicta Racing Quartz Multifunction Black Leather Strap Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Leather |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 46 |
| Case Thickness (mm) | 11.25 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Plastic, Skeleton, Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 30M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH61 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | |
| Band Material | Leather |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 46 |
| Case Thickness (mm) | 11.25 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Plastic, Skeleton, Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 30M |















