
Invicta Men's 47mm Signature Automatic Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI NH35A |
| Movement Country of Origin | Malaysia |
| Movement Type | Automatic |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 47 |
| Case Thickness (mm) | 14.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 200M |
Original: $139.99
-65%$139.99
$49.00More Images

Invicta Men's 47mm Signature Automatic Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI NH35A |
| Movement Country of Origin | Malaysia |
| Movement Type | Automatic |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 47 |
| Case Thickness (mm) | 14.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 200M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI NH35A |
| Movement Country of Origin | Malaysia |
| Movement Type | Automatic |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 22 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 47 |
| Case Thickness (mm) | 14.5 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 200M |















