
Invicta Men's 50m Speedway Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD54 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 13.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |
Original: $114.99
-65%$114.99
$40.25More Images



Invicta Men's 50m Speedway Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD54 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 13.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD54 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 13.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |















