✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Invicta Men's 50mm Pro Diver Quartz Multifunction Two-Tone Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 17.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Glass Fiber |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |
$40.25
Original: $114.99
-65%Invicta Men's 50mm Pro Diver Quartz Multifunction Two-Tone Bracelet Watch—
$114.99
$40.25Invicta Men's 50mm Pro Diver Quartz Multifunction Two-Tone Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 17.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Glass Fiber |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 26 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 50 |
| Case Thickness (mm) | 17.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Glass Fiber |
| Wrist Size (fits up to) | 9.5" |
| Water Resistance | 100M |















