
Invicta Men's 52mm Pro Diver Quartz Chronograph Graffiti Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 29.8 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 20 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 100M |
Original: $174.99
-65%$174.99
$61.25More Images

Invicta Men's 52mm Pro Diver Quartz Chronograph Graffiti Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 29.8 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 20 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 100M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VD53 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, 60 Second |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 29.8 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 20 |
| Crystal | Mineral |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 100M |















