
Invicta Men's 52mm Reserve Quartz Green Camouflage Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | Ronda 515.24H |
| Movement Country of Origin | Swiss |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 29.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 1000M |
Original: $164.99
-65%$164.99
$57.75Invicta Men's 52mm Reserve Quartz Green Camouflage Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | Ronda 515.24H |
| Movement Country of Origin | Swiss |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 29.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 1000M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | Ronda 515.24H |
| Movement Country of Origin | Swiss |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 24 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 52 |
| Case Thickness (mm) | 29.5 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 10.25" |
| Water Resistance | 1000M |















