
Invicta Women's 36mm Bolt Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day, 24 Hour |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 18 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 36.5 |
| Case Thickness (mm) | 11 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9" |
| Water Resistance | 100M |
Invicta Women's 36mm Bolt Quartz Multifunction Bracelet Watch
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day, 24 Hour |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 18 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 36.5 |
| Case Thickness (mm) | 11 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9" |
| Water Resistance | 100M |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin | China |
| Movement | TMI VH63 |
| Movement Country of Origin | Japan |
| Movement Type | Quartz |
| Movement Functions | Date, Day, 24 Hour |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width (mm) | 18 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Size (mm) | 36.5 |
| Case Thickness (mm) | 11 |
| Crystal | Flame Fusion |
| Dial Material | Metal |
| Wrist Size (fits up to) | 9" |
| Water Resistance | 100M |
















